Trójkątny Dom w Szczecinie w towarzystwie ogrodzenia Xcel

Triangular House, czyli Trójkątny Dom, to niezwykle efektowny projekt Marcina Tomaszewskiego z pracowni Reform Architekci. Ostateczny kształt tego nietypowego budynku został podyktowany trapezowatym kształtem działki. Architekt musiał się zmierzyć z ograniczoną ilością miejsca i wyszedł z całej sytuacji obronną ręką. Dom idealnie wpasowuje się w dostępną przestrzeń i udało się nawet wygospodarować niewielki ogród.

Dom powstał na planie trapezu, ale kształtem dominującym w projekcie jest zdecydowanie trójkąt. Budynek wyróżnia się dynamiczną bryłą, a elewacja z każdej strony wygląda inaczej. Od strony wjazdu nie przewidziano okien, a duże przeszklenia znalazły się od strony ogrodu. Ostre, nowoczesne kształty zostały dodatkowo wyeksponowane przy pomocy kontrastujących kolorów – czarnej okładziny z blachy, białego tynku oraz szarego betonu.

trojkatny-dom-w-szczecinie-w-towarzystwie-ogrodzenia-xcel zdjęcie ogrodzenia

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 280m². Wnętrza posiadają duże okna i urządzono je w minimalistycznym stylu. Królują biele i szarości połączone z naturalnym drewnem. Na parterze znalazła się strefa dzienna z salonem, kuchnią, jadalnią i trójkątnym tarasem, a na piętrze bardziej prywatna przestrzeń z sypialnią i łazienką.

Jesteśmy dumni z faktu, że piękny Trójkątny Dom otacza ogrodzenie Xcel. Wykorzystano szerokie przęsła aluminiowe Horizon Massive oraz betonowe mury, obłożone płytami ze spieków kwarcowych. Wjazd na posesję odbywa się przez bramę dwuskrzydłową z całkowicie ukrytą automatyką podziemną. W pobliżu wejścia znalazł się panel skrzynki Modern Post Box oraz wydzielona przestrzeń z koszami na śmieci. Wszystkie wykorzystane materiały idealnie komponują się z efektowną elewacją budynku.

trojkatny-dom-w-szczecinie-w-towarzystwie-ogrodzenia-xcel zdjęcie ogrodzenia

Realizację doceniono w kraju i za granicą. Trójkątny Dom w Szczecinie zdobył pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie European Property Awards 2018 i został uznany za jeden z najciekawszych, nowoczesnych budynków mieszkalnych w Europie. Gratulujemy pracowni Reform Architekci i czekamy na kolejne piękne budynki.

trojkatny-dom-w-szczecinie-w-towarzystwie-ogrodzenia-xcel zdjęcie ogrodzenia
powrót back