Informacje z branży i życia firmy

Planujesz zmianę ogrodzenia, projektujesz ogród lub szukasz nowych inspiracji?
Trafiłeś we właściwe miejsce!
Regularnie publikujemy wpisy o designie, ogrodzeniach, wydarzeniach branżowych i ciekawych realizacjach.
Poznaj nas lepiej i śledź bloga Xcel na bieżąco.

Przez cztery dni Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zostały opanowane przez pasjonatów architektury i designu. W tym roku organizatorzy 4 Design Days stanęli na wysokości zadania już po raz czwarty. W wydarzeniu wzięło udział blisko 300 wystawców i 500 ekspertów oraz ponad 25 tysięcy odwiedzających, więc liczby są naprawdę imponujące. Podczas wydarzenia udało nam się zawrzeć wiele ciekawych znajomości i wziąć udział w kilku ciekawych sesjach dyskusyjnych. Wróciliśmy z głowami pełnymi pomysłów, które na pewną znajdą odzwierciedlenie w naszych realizacjach i produktach.

4 Design Days już za nami. Dziękujemy wszystkim osobom, które znalazły czas, aby odwiedzić stoisko Xcel i chwilę z nami porozmawiać. Po raz kolejny wracamy do pracy z głowami pełnymi inspiracji i nowych pomysłów. Z roku na rok wydarzenie nabiera większego rozmachu, więc z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje. Liczby mówią same za siebie: 300 prelegentów, 9 tys. profesjonalistów, 25 tys. zwiedzających. Cieszymy się, że tak niezwykła impreza odbywa się właśnie w Polsce. 

Z roku na rok beton architektoniczny zyskuje coraz więcej zwolenników. Surowa estetyka i niezwykłe właściwości materiału sprawiają, że chętnie wykorzystuje się go zarówno we wnętrzach domów, jak i w ogrodzie. Z betonu architektonicznego powstają blaty kuchenne, płyty ścienne i elewacyjne, meble, podłogi i ogrodzenia. Przyjrzyjmy się, co sprawia, że ten piękny materiał zyskuje ostatnio na popularności.

Planujesz ogrodzić nowo postawiony dom? A może chcesz wymienić stare ogrodzenie na nowe? Jeśli zastawiasz się jaki materiał wybrać, poniżej krótko opisujemy wady i zalety najczęściej wybieranych materiałów. Budulce różnią się nie tylko wyglądem, ale również trwałością i odpornością na warunki pogodowe.

Brama to bardzo ważny element ogrodzenia, a jej wyboru najlepiej dokonać już na etapie planowania przestrzeni w ogrodzie. Nie należy jednak kierować się wyłącznie kwestiami estetycznymi, gdyż ważna jest również długość podjazdu, kształt działki czy nachylenie terenu. Poniżej opisujemy podstawowe różnice między bramami skrzydłowymi a przesuwnymi oraz ograniczenia dotyczące ich montażu. 

powrót back