play
x

4 Design Days 2020. Krótka relacja z wydarzenia

4 Design Days 2020. Krótka relacja z wydarzenia Targi 4 Design Days nie zawiodły nas po raz kolejny. W tym roku Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach znów wypełnił tłum ludzi połączonych wspólną pasją – miłością do architektury i dobrego designu. 

W ciągu dni dla profesjonalistów wzięliśmy udział w kilku ciekawych sesjach dotyczących zrównoważonego projektowania i mieliśmy okazję nawiązać wiele inspirujących znajomości. Mamy nadzieję, że zaowocują ciekawymi realizacjami w przyszłości.

4-design-days-2020-krotka-relacja-z-wydarzenia zdjęcie ogrodzenia

Naszą ulubioną częścią 4 Design Days są jednak Dni Otwarte, podczas których mamy okazję spotkać potencjalnych właścicieli ogrodzeń Xcel, czyli Was. Rozmowy z osobami odwiedzającymi stoisko są dla nas niezwykle ważne, gdyż pokazują, jakich rozwiązań szukacie i co jest dla Was istotne. Zadawane pytania niejednokrotnie stały się inspiracją do udoskonalenia naszych systemów, a nawet tworzenia zupełnie nowych produktów. 

W tym roku byliśmy obecni aż na dwóch stoiskach i wspólnie z naszym partnerem, firmą Renson, zaprezentowaliśmy kilka nowości. Cieszymy się, że spotkały się z entuzjastycznym odbiorem! Dla osób, którym nie udało się dotrzeć do Katowic, krótko opisujemy je poniżej.

4-design-days-2020-krotka-relacja-z-wydarzenia zdjęcie ogrodzenia

Centralnym elementem głównego stoiska była koncepcja wejścia na teren nowoczesnej posesji. Ogrodzenie powstało na bazie pionowych słupków systemu Arete Vertico przeplatanych naturalnym bluszczem, który dodaje konstrukcji lekkości. Roślina idealnie sprawdza się w tej roli – zachowuje walory estetyczne przez cały rok, nie wymagając przy tym szczególnej pielęgnacji. 

W strefie wejścia nie mogło zabraknąć furtki. Postawiliśmy na system Arete Pure, czyli minimalistyczną furtkę pokrytą lakierowaną blachą aluminiową z prostym pochwytem i tłoczonym dekorem z numerem domu. Praktycznym rozwiązaniem jest zawias typu pivot, dzięki któremu furtka otwiera się w obu kierunkach.

4-design-days-2020-krotka-relacja-z-wydarzenia zdjęcie ogrodzenia

Na głównym stoisku znalazł się również drugi ciekawy projekt - koncepcja ogrodzenia dla domu typu nowoczesna stodoła, która powstała we współpracy z firmą Renson. Bramę Xcel Arete Pure wypełniono aluminiowymi profilami Renson Linearte w kolorze grafitowym i drewnopodobnym. 

Mury ogrodzenia powstały na bazie słupów Rockina Cubero pokrytych białymi spiekami kwarcowymi. Zastosowane materiały są bezobsługowe, a profile Linearte można wykorzystywać na elewacji budynku, aby uzyskać niezwykle spójny efekt wizualny.

4-design-days-2020-krotka-relacja-z-wydarzenia zdjęcie ogrodzenia

Pozostaje jeszcze stoisko dodatkowe. Pokazaliśmy na nim miniaturową wersję pergoli Renson Camargue Skye, która jest dostępna w naszej ofercie. Model świetnie prezentował zasadę działania ruchomych lameli dachu, które można nie tylko otworzyć i zamknąć, ale również zsunąć całkiem na bok. 

W ten sposób użytkownik sam reguluje ilość promieni słonecznych przepuszczanych przez dach. Co więcej, specjalna konstrukcja lameli zapewnia skuteczne odprowadzanie wody, nawet w przypadku największej ulewy. Pergola Renson Camargue Skye jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych i może być wyposażona w różne elementy dodatkowe: elektrycznie sterowane rolety boczne, drzwi przesuwne, oświetlenie, ogrzewanie czy głośniki.

4-design-days-2020-krotka-relacja-z-wydarzenia zdjęcie ogrodzenia