FAQ – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego ogrodzenie jest cennym elementem posesji?

Ogrodzenie jest wizytówką domu. To element łączący kameralną przestrzeń posesji z tą ogólnodostępną. Ma ono wiele funkcji, z których najważniejszą jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańcom. Dodatkowo istotne są względy wizualne, ogrodzenie może być piękną, wieloletnią ozdobą posesji, dlatego warto zadbać, by było wykonane z najwyższej jakości materiałów i było zaopatrzone w nowoczesne zautomatyzowane rozwiązania, które usprawnią codzienne funkcjonowanie.

 

Czy decydować się na profesjonalny projekt?

Zdecydowanie. Profesjonalny projekt wykonany przez specjalistów pozwoli Wam zobaczyć jak elementy będą finalnie prezentowały się na posesji. Dzięki temu można wprowadzić zmiany na każdym etapie projektowania, aby ostatecznie stworzyć ogrodzenie Państwa marzeń. Dostaną Państwo także wizualizację, która będzie odzwierciedleniem 1:1 Waszego projektu. Korzystając z takiej usługi będą Państwo mogli zapoznać się z tym jak finalnie ogrodzenie będzie się prezentować, dzięki czemu zaoszczędzicie sobie Państwo rozczarowań.

dowiedz się więcej

 

Jak wygląda proces powstawania projektu?

Kwestia projektu jest dosyć złożona, ze względu na indywidualne ustalanie go z każdym klientem. Najistotniejszym punktem tego procesu jest dokładny pomiar, który ma wpływ na całość projektu i pomaga w dokładnym określeniu zastosowanych systemów i ceny realizacji. Kiedy pomiary są wykonane, wedle wcześniej ustalonych potrzeb i preferencji klientów, zostaje wykonany wstępny plan realizacji, który następnie dopracowuje się, aby spełniał wszystkie oczekiwania klienta. Jeśli projekt w 100% odpowiada inwestorowi oraz spełnia wszystkie techniczne aspekty można rozpocząć realizację.

 

Jaki wpływ na ogrodzenie mają warunki atmosferyczne?

Decydując się na ogrodzenie należy przeanalizować wszystkie kwestie jakie mogłyby wpływać na jego stan na przestrzeni czasu. Położenie geograficzne, pory roku, poziom wilgoci czy nasłonecznienia mogą mieć wpływ na trwałość i wygląd ogrodzenia. Z tego względu warto przemyśleć materiały z jakich konstrukcja będzie zbudowana. Istnieją materiały bardziej podatne na uszkodzenia w wyniku ekspozycji na warunki zewnętrzne oraz te zdecydowanie bardziej odporne. Nasza firma oferuje nowoczesne ogrodzenia stworzone z materiałów, które przez wiele lat będą nie tylko spełniać swoje funkcje, ale również nie będą tracić swoich właściwości w trakcie dalszej eksploatacji.

dowiedz się więcej

 

Na jakie materiały się zdecydować?

Firma XCEL skupia się na wytwarzaniu produktów głównie aluminiowych, które mogą być uzupełnione płytami ze spieków kwarcowych oraz betonu architektonicznego. Wszystkie te materiały łączą pewne cechy jakimi są wytrzymałość, odporność na warunki atmosferyczne, łatwość montażu, a dodatkowo są one praktycznie bezobsługowe. Elementy aluminiowe mogą zostać wytworzone w dowolnym kolorze, mogą także skutecznie imitować wybrany rodzaj drewna, lecz w przeciwieństwie do naturalnego surowca nie wymagają żadnych dodatkowych czynności konserwacyjnych. Podobnie jak spieki, które mogą wyglądać na przykład jak marmur lub granit jednocześnie będąc zdecydowanie bardziej wytrzymałe, lżejsze i łatwe w utrzymaniu.

dowiedz się więcej

 

Czy ponowna konserwacja i pielęgnacja ogrodzenia jest konieczna co sezon?

Wszystko zależy od wykorzystanych materiałów. Korzystając z naszej oferty nie muszą Państwo się tym martwić. Produkty XCEL oparte są na najwyższej jakości materiałach takich jak aluminium, które może imitować drewno, spieki kwarcowe imitujące naturalne skały oraz beton architektoniczny. Wykonane z nich ogrodzenia są praktycznie bezobsługowe, nie wymagają żadnych dodatkowych czynności konserwujących, czy sezonowego odnawiania poza zwykłym myciem w celu utrzymania czystości.

dowiedz się więcej

 

Czy zamawiając projekt konieczne jest zlecenie realizacji zewnętrznej firmie?

Nie, firma XCEL oferuje kompleksową realizację zamówienia od doradztwa przez projekt, produkcję oraz montaż, aż po ewentualne serwisowanie w razie pojawienia się uszkodzeń. Dlatego decydując się na skorzystanie z naszych usług mogą Państwo liczyć na stały kontakt i pomoc w stworzeniu ogrodzenia Waszych marzeń.

 

Ile kosztuje ogrodzenie?

Na koszt ogrodzenia wpływa wiele czynników, z tego względu nie ma jednego neutralnego kosztorysu. Każdy projekt jest indywidualny i wyjątkowy z tego względu cena będzie się różnić w zależności od użytych materiałów, powierzchni, czy elementów dodatkowych. Zachęcamy do kontaktu, razem przygotujemy projekt i wycenę Waszego ogrodzenia.

dowiedz się więcej

 

Jakie dodatki wybrać?

Dobierając elementy dodatkowe warto zaopatrzyć je w zautomatyzowane oraz zintegrowane rozwiązania. Brama otwierana na pilot to podstawa, która zapewnia komfort i bezpieczeństwo, nowoczesny wideo domofon pozwoli na bezpośrednie otwieranie furtki nie wychodząc z domu, dodatki jak skrzynka na listy oraz drzwiczki zakrywające liczniki gazu i prądu estetycznie odpowiadające wizerunkowi posesji, a także przestrzeń gospodarcza do przechowywania narzędzi lub koszy na śmieci to elementy, które warto zaimplementować do ogrodzenia, dzięki którym będziecie mogli cieszyć się jego funkcjonalnością przez lata. Dodatkowo oświetlenie posesji nada jej wyjątkowego charakteru.

dowiedz się więcej

 

Jaki jest czas realizacji?

Ponownie, okres oczekiwania na realizację jest zależny od wielu czynników i określany jest wobec indywidualnych wymagań klientów. Średnio od momentu zaakceptowania projektu przygotowanego przez naszych specjalistów realizacja trwa około dwóch do trzech miesięcy.

 

Czy mogę ingerować w wygląd ogrodzenia, czy dostępne są tylko konkretne systemy?

Oczywiście! Ogrodzenia XCEL to realizacje tworzone indywidualnie dla każdego klienta, wedle jego potrzeb i upodobań. Systemy dostępne w naszej ofercie mogą być dowolnie dobierane i urozmaicane, aby finalny efekt w pełni odpowiadał naszym klientom i służył im przez długie lata. Nasi specjaliści dbają o stały kontakt oraz współtworzenie realizacji wraz z inwestorami dzięki czemu na bieżąco można wprowadzać korekty do projektu.

dowiedz się więcej

 

Wasza oferta zawiera wyłącznie ogrodzenia?

Nie, nasza firma poza kompleksową realizacją ogrodzeń od przęseł, przez bramę, po dodatki oferuje również nowoczesne pergole ogrodowe, które zapewnią Wam przestrzeń do relaksu na świeżym powietrzu bez względu na warunki atmosferyczne.

dowiedz się więcej

 

Czy działacie tylko na terenie Polski?

Nie, działamy międzynarodowo! Realizacje XCEL możecie spotkać we wielu europejskich krajach! Za naszymi ogrodzeniami stoi najwyższa jakość, dlatego tak wielu klientów spoza granic Polski decyduje się na nasze usługi. Jeśli macie więcej pytań odnośnie współpracy transgranicznej serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu!

dowiedz się więcej

 

Jak się z Wami kontaktować?

Jesteśmy dostępni pod telefonem oraz mailem. Nasza centrala znajduje się na Śląsku Cieszyńskim, jednak przedstawiciele firmy XCEL dostępni są we wielu Polskich oraz zagranicznych miastach. Wszystkie potrzebne dane kontaktowe znajdują się w zakładce „KONTAKT” na naszej stronie. Jesteśmy także do waszej dyspozycji na Facebooku oraz Instagramie. Zapraszamy do kontaktu!

dowiedz się więcej