preloader animation

Klient zgłosił się do nas, szukając ogrodzenia dopasowanego do odnowionego niedawno domu. Właścicielom zależało na zachowaniu klimatu miejsca, więc na elewacji pozostał efektowny kamień, który jest popularnym w regionie materiałem. Budynek znajduje się centrum miasta, co oznacza ciasną zabudowę, małe działki i niewiele przestrzeni na podjeździe. Dodatkowym problemem okazał się spory spadek terenu oraz skrzynka elektryczna umieszczona w niefortunnym miejscu. Po analizie zastanej sytuacji, przedstawiliśmy kilka wstępnych projektów ogrodzeń, które rozwiązywały wszystkie powyższe problemy. Wygrała wersja, w której zastosowano nasze dwa nowe systemy: Arete Pure i Arete Vertico.

BeforeAfter

Czysta prostota

W realizacji wykorzystano pionowe przęsła aluminiowe Arete Vertico, które idealnie sprawdzają się na pochyłym terenie. Ich grafitowy kolor nawiązuje do stolarki okiennej i innych elementów wykończeniowych budynku. Odstępy pomiędzy przęsłami sprawiają, że ogrodzenia delikatnie zarysowuje granice niewielkiej działki, optycznie ją powiększając. W podobnej do przęseł kolorystyce utrzymana została minimalistyczna brama z gładkiej blachy Arete Pure. Ciemne ogrodzenie dobrze komponuje się z kamienną elewacją budynku, ale zyskało nowoczesny charakter, dzięki zastosowaniu furtki i słupka bramy w kontrastującym, pomarańczowym kolorze.

Projekt
Projekt

Praktyczne i efektowne rozwiązania

W ogrodzeniu zastosowano szereg praktycznych i efektownych dodatków. W skrzydle furtki znajduje się otwór przelotowej skrzynki na listy, a w jej pobliżu umieszczono dyskretny panel wideodomofonu. Skrzynka elektryczna została ukryta w minimalistycznym pomarańczowym słupku, który stanowi integralną część bramy. Na funkcjonalność i estetykę ogrodzenia wpływa również oświetlenie, które ma formę niewielkich słupków od strony posesji.

Elementy ogrodzenia
Przęsło Arete Vertico
od 2580 PLN
Brama Arete Pure
od 14800 PLN
Furtka Arete Pure
od 3800 PLN
  • Przęsło Arete Vertico
  • Brama Arete Pure
  • Furtka Arete Pure