preloader animation

Dark Monolith to realizacja, w której wykorzystaliśmy nowoczesne i niestandardowe rozwiązania. Klient zgłosił się do nas z gotowym projektem ogrodu oraz wstępnymi wytycznymi odnośnie ogrodzenia. Zależało mu na nowatorskim designie oraz trwałych i bezobsługowych materiałach. Ogrodzenie miało się wyróżniać na tle popularnych obecnie rozwiązań. Zaproponowaliśmy minimalistyczne słupy Rockina Cubero oraz dwa nowe systemy: Arete Vertico oraz Arete Pure.

Jak było?

Pomiar i projekt

Po uzgodnieniu wstępnych założeń, odwiedziliśmy miejsce inwestycji, aby dokonać dokładnych pomiarów terenu. Na ich podstawie powstał projekt 2D, który był dla Klienta bazą do modyfikacji układu ogrodzenia. Następnie stworzyliśmy model i wizualizację 3D, na które zostały naniesione drobne poprawki wizualne.

Projekt
Projekt

Nowoczesny design

W realizacji zastosowaliśmy efektowane pionowe słupki aluminiowe Arete Vertico. Furtki oraz bramy Arete Pure powstały na bazie gładkiej blachy, w dopasowanym do reszty ogrodzenia kolorze. Zadaszenie wejścia na posesję oraz słupy Rockina Cubero pokryto płytami ze spieków kwarcowych. Nie tworzą one pełnego muru, lecz zostały oddzielone wąskimi przerwami, które są efektownie podświetlone w nocy. Zabieg ten zwiększył wizualną „lekkość” konstrukcji.

Wizualizacja

Kompleksowa obsługa

Aby uniknąć problemów na późniejszych etapach, od samego początku prace koordynowaliśmy z firmą brukarską oraz projektantami ogrodu. Zaczęliśmy od wykonania trwałych, dopasowanych do spadków terenu fundamentów, które zostały uzbrojone prętami stalowymi i zalane wysokiej jakości betonem. Zajęliśmy się również podciągnięciem instalacji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania automatyki, videodomofonu oraz oświetlenia.

Elementy ogrodzenia
Słupki Arete Vertico
od 1900 PLN
Furtka Arete Pure
od 3800 PLN
Brama przesuwna Arete Pure
od 14800 PLN
Słupy Rockina Cubero
od 5100 PLN
Numer domu
od 600 PLN
Zadaszenie
  • Słupki Arete Vertico
  • Furtka Arete Pure
  • Brama przesuwna Arete Pure
  • Słupy Rockina Cubero
  • Numer domu
  • Zadaszenie

Montaż ogrodzenia

Na miejsce budowy dostarczono gotowe do złożenia elementy ogrodzenia, które powstały w naszym zakładzie produkcyjnym. Montaż oraz podłączenie instalacji przebiegły bardzo sprawnie i bez naruszenia roślin w ogrodzie. W miejscu fundamentów, w zaledwie kilka dni, powstało gotowe ogrodzenie.