preloader animation

Ogrodzenie to ważny element przestrzeni wokół domu. Bardzo nas cieszy, gdy uznani architekci zwracają się do nas, szukając nowoczesnego ogrodzenia, które stworzy harmonijną całość z powstającym budynkiem. Tak właśnie stało się w tym przypadku. Leszek Kalandyk, założyciel renomowanego studia LK Projekt, wyszedł z propozycją współpracy przy tworzeniu ogrodzenia dla domu piętrowego w nowoczesnym stylu. Jak można się było spodziewać, rezultaty są naprawdę urzekające. A zresztą, oceńcie sami!

ARCHITEKT

lk_projekt_logo2
Jak było?

Nowoczesna brama przesuwna

Elewacja domu została wykończona trwałymi płytami ze spieków kwarcowych. Te same materiały wykorzystano do budowy ogrodzenia, uzyskując efekt pełnej spójności. Centralnym elementem realizacji jest minimalistyczne zadaszenie strefy wejścia, pod którym znajduje się nowoczesna brama przesuwna systemu Arete Pure. Została ona obłożona wielkoformatowymi płytami ze spieków kwarcowych w kolorze nieco ciemniejszym niż reszta ogrodzenia. Wjazd na posesję ułatwia szybka automatyka oraz oświetlenie sygnalizacyjne.

Projekt

Furtka i nowoczesna skrzynka na listy

Ciemnoszare płyty ze spieków kwarcowych znajdują się również na zadaszonej furtce. Zamiast tradycyjnej klamki furtkę wyposażono w szeroki pochwyt ze stali nierdzewnej, a zawiasy przysłonięto specjalnymi maskownicami. Zabieg ten wpłynął nie tylko na walory estetyczne, ale i spowodował, że ogrodzenie w pełni chroni prywatność mieszkańców. W pobliżu wejścia znajduje się nowoczesna skrzynka na listy z wideo domofonem i efektownym podświetleniem w kształcie koperty. Ogrodzenie przyciąga wzrok nie tylko za dnia, ale również nocą.

Elementy ogrodzenia
Furtka Arete Pure
Brama przesuwna Arete Pure
Skrzynka na listy
  • Furtka Arete Pure
  • Brama przesuwna Arete Pure
  • Skrzynka na listy