preloader animation

W tej realizacji klient szukał trwałego rozwiązania, które optycznie wydłużyłoby ogrodzenie oraz uzupełniło wizualnie klasyczną bryłę budynku. Postawiliśmy na proste otynkowane murki w kolorze elewacji oraz aluminiowe przęsła Horizon Massive, kolorystycznie nawiązujące do okien i balustrad.

ARCHITEKT

mariusz_odrzywolek

Mariusz Odrzywołek
/XCEL/

Aluminium zamiast drewna

Aluminiowe przęsła Horizon Massive z powodzeniem zastępują deski. Okładzina drewnopodobna wygląda wyjątkowo efektownie, a przeciwieństwie do naturalnego drewna, jest trwała i nie wymaga konserwacji. Klienci mogą wybierać spośród imitacji 30 różnych gatunków drewna, więc ogrodzenie można z łatwością dopasować do balustrad, altanek lub innych elementów elewacji i ogrodu. Zastosowana w tej realizacji okładzina w kolorze złoty dąb, nawiązuje do koloru okien budynku.

Tradycyjna forma, nowoczesne rozwiązania

Klientowi zależało na optycznym wydłużeniu ogrodzenia od strony ulicy, więc projektant postawił na bramę przesuwną oraz długie przęsła. Pionowe wzmocnienia zostały umieszczone od strony ogrodu, więc wzmocnienia przęseł są niewidoczne dla przechodniów.

Bazę ogrodzenia stanowią proste tynkowane murki w kolorze elewacji. Bramka została wyposażona w pochwyt ze stali nierdzewnej, a w jej pobliżu znalazła się przelotowa skrzynka na listy z wyciętym numerem domu.

Elementy ogrodzenia
Furtka
Modern Post Box
Przęsło
  • Furtka
  • Modern Post Box
  • Przęsło
Ogrodzenia XCEL

Efektowna spójność

Dzięki zastosowaniu drewnopodobnych przęseł Horizon Massive oraz prostych tynkowanych murków udało nam się osiągnąć efektowną spójność ogrodzenia z budynkiem. Ogrodzenie łączy zalety drewna i aluminium: wygląda jakby zostało wykonane z naturalnych materiałów, ale jest trwałe i nie wymaga konserwacji.