preloader animation


Surowe piękno i minimalizm – właśnie te słowa najlepiej opisują ten wyjątkowy projekt. Poprzeczka od początku zawieszona była wysoko. Klient zgłosił się do nas, szukając ogrodzenia, które będzie współgrać z nowoczesnym domem zaprojektowanym w pracowni LK&PROJEKT Architects. Grafitowe elementy aluminiowe i słupy ze spieków kwarcowych w rdzawym kolorze okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Obok takiego połączenia trudno przejść obojętnie! 

Jak było?

Minimalistyczna brama przesuwna i furtka


W centralnej części ogrodzenia znajdują się furtka i brama przesuwna systemu Arete Pure. Elementy te zostały wykończone gładką blachą aluminiową lakierowaną na jeden z kolorów specjalnych. Ciemny odcień brązu w wydaniu perłowym pięknie mieni się słońcu, co niestety trudno oddać na zdjęciach. Nowoczesna furtka ma minimalistyczny pochwyt ze stali nierdzewnej oraz ukryte za maskownicą zawiasy i kasetę zamka. Automatyka bramy przesuwnej została schowana w słupie, więc całość świetnie prezentuje się zarówno od strony ulicy, jak i ogrodu. Na słupach pomiędzy wjazdem a wejściem znajduje się panel przelotowej skrzynki na listy z wideo domofonem oraz podświetlany numer domu

Projekt

Nowoczesne formy i nietypowe materiały


Od strony ulicy zastosowano pionowe profile aluminiowe Arete Vertico w perłowym odcieniu brązu. System ten pozwala tworzyć lekkie ogrodzenia, które subtelnie wyznaczają granice posesji. Pomiędzy słupkami znajdują się słupy Rockina Cubero wykończone spiekami kwarcowymi w rdzawym, imitującym stal Corten kolorze. Od strony posesji do ogrodzenia przylega zabudowa śmietnika, którą wydzielono szerokimi przęsłami aluminiowymi Horizon Massive. Do koszy można się dostać przez dwie niezależne furtki.

Elementy ogrodzenia
Brama przesuwna Arete Pure
Furtka Arete Pur
Słupki Arete Vertico
od 2800 PLN
Słupy Rockina Cubero
Panel wielofunkcyjny
  • Brama przesuwna Arete Pure
  • Furtka Arete Pur
  • Słupki Arete Vertico
  • Słupy Rockina Cubero
  • Panel wielofunkcyjny