preloader animation

Remont budynku to idealny moment na zmianę ogrodzenia. W tym przypadku klient zdecydował się na gruntowną metamorfozę domu: tradycyjny dach z czerwoną dachówką oraz żółta elewacja zostały zastąpione nowoczesnymi płytami z blachy. Radykalna zmiana wymusiła również wymianę ogrodzenia, gdyż tradycyjny stalowy płot nie pasował do wyjątkowo nowoczesnego projektu.

ARCHITEKT

mariusz_odrzywolek

Mariusz Odrzywołek
/XCEL/

Jak było?

Ażurowe ogrodzenie

Część dzienna domu wychodzi na tylną część posesji, więc mogliśmy postawić na lekkie ogrodzenie Horizon Lite, bez obaw o prywatność mieszkańców. 

Kolorystycznie nawiązaliśmy do detali budynku, takich jak kominy i charakterystyczny numer domu. Projektant zastosował słupki z okładziną z blachy nierdzewnej oraz przęsła aluminiowe Horizon Lite w kolorze RAL9007. 

Praktyczne dodatki

Wąskie przęsła systemu Horizon Lite optycznie powiększają ogród. Przy furtce z minimalistycznym pochwytem ze stali nierdzewnej, umieszczony został nowoczesny videodomofon oraz szczelina przelotowej skrzynki na listy. Klient zdecydował się również na oświetlenie sygnalizacyjne w pobliżu bramy, zwiększając bezpieczeństwo podczas wyjazdu z posesji.

Elementy ogrodzenia
Furtka
Modern Post Box
Oznakowanie
Słupek
Przęsło
  • Furtka
  • Modern Post Box
  • Oznakowanie
  • Słupek
  • Przęsło
Ogrodzenia XCEL

Futurystyczny efekt

Minimalistyczne ogrodzenie pokryte blachą ze stali nierdzewnej wygląda futurystycznie i świetnie komponuje się z nowoczesnym budynkiem. Ażurowa konstrukcja systemu Horizon Lite w subtelny sposób wyznacza granice posesji i nie stanowi bariery dla światła słonecznego. Szeroki wachlarz kolorystyczny naszych systemów pozwolił znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane nawet do tak niezwykłej inwestycji.