preloader animation
play
x

Po raz kolejny udowadniamy, że ogrodzenia wcale nie muszą być nudne! Klientowi zależało na odgrodzeniu się od ruchliwej drogi dojazdowej oraz zapewnieniu poczucia prywatności w salonie i wybudowanym przez nas tarasie na tyłach domu. Z frontową, reprezentacyjną częścią ogrodzenia wiązały się zupełnie inne oczekiwania - miała być lekka oraz odsłaniać widok na ulicę. 

Jak było?

Wizytówka domu

Przednią część ogrodzenia tworzą aluminiowe przęsła Arete Horizon w dwóch szerokościach oraz proste tynkowane murki. Ze względu na kształt działki, po otwarciu brama przesuwna nachodzi na furtkę, więc zastosowaliśmy dodatkowe zabezpieczenie elektroniczne. Podmurówki i tynkowane słupki zostały przykryte daszkami z betonu architektonicznego, które znalazły zastosowanie również w murku oporowym na terenie posesji. We frontowej, reprezentacyjnej części ogrodzenia postawiliśmy na pełną podmurówkę oraz pełny fundament.

Projekt

Szczegółowe projekty

Aby upewnić się, że nasza wizja pokrywa się z oczekiwaniami klienta, stworzyliśmy wizualizację 3D. Dzięki niej inwestor już na wstępnym etapie mógł zobaczyć, jak gotowe ogrodzenie prezentuje się na tle domu. Na potrzeby realizacji powstał również projekt 2D, który uwzględnia między innymi wymiary ogrodzenia, lokalizację fundamentów oraz plan instalacji elektrycznej. Znacznie przyspieszył on prace naszych montażystów i pozwolił wyeliminować wszystkie błędy, jeszcze przed przyjazdem na miejsce budowy. 

Wizualizacja

100% prywatności

Boczne fragmenty ogrodzenia, przylegają do ruchliwej drogi, więc powstały z szerokich, przylegających do siebie aluminiowych profili Horizon Massive. Zwarta konstrukcja zapewnia maksimum prywatności na tyłach domu. Do łączenia poziomych profili zastosowano aluminiowe słupki Horizon, które z powodzeniem zastępują tradycyjne murki. Ze względu wielkość działki i ograniczony budżet, postawiliśmy na fundament punktowy, który stał się bazą dla słupków oraz podmurówki z betonu architektonicznego. 

Elementy ogrodzenia
Przęsło
od 1790 PLN
Słupki
Modern Post Box
od 3000 PLN
Brama przesuwna
od 9400 PLN
Furtka
od 2500 PLN
Oświetlenie liniowe
Daszki
od 200 PLN
Taras
  • Przęsło
  • Słupki
  • Modern Post Box
  • Brama przesuwna
  • Furtka
  • Oświetlenie liniowe
  • Daszki
  • Taras
Ogrodzenia XCEL

Praktyczne rozwiązania

Oryginalnym rozwiązaniem jest boczne podświetlenie przęseł we frontowej części ogrodzenia. Podłużne źródła światła włączają się automatycznie po zapadnięciu zmroku. Furtka została wyposażona w minimalistyczny pochwyt ze stali nierdzewnej, a w jej pobliżu znalazł się panel skrzynki Modern Post Box z laserowo wyciętym numerem domu, klawiaturą numeryczną oraz videodomofonem. W ogrodzeniu przewidziano przestrzeń na kosze na śmieci praz pomieszczenie gospodarcze, które zostało zadaszone aluminiową konstrukcją. Na potrzeby inwestycji powstał również funkcjonalny taras na tyłach domu.