preloader animation

Ogrodzenie zapewnia mieszkańcom domu bezpieczeństwo i poczucie prywatności oraz stanowi wizytówkę posesji. Właśnie dlatego, szukając odpowiedniego rozwiązania, należy brać pod uwagę zarówno funkcjonalność, jak i estetykę.

Prywatność

W tej realizacji charakterystyczna elewacja budynku miała decydujący wpływ na styl ogrodzenia oraz zastosowane materiały. Murki powstały na bazie aluminiowej konstrukcji Rockina Cubero, pokrytej płytami z betonu architektonicznego. Ich wypełnienie tworzą aluminiowe przęsła Horizon Wood z powłoką drewnopodobną w kolorze amerykański cedr. Zastosowanie profili w kilku szerokościach pozwoliło wizualnie „odciążyć” ogrodzenie, równocześnie zapewniając domownikom poczucie prywatności.

Nowoczesne rozwiązania

Na końcowy efekt miały również wpływ elementy dodatkowe. Główna furtka została wyposażona w pochwyt ze stali nierdzewnej oraz pionowe maskownice boczne. W jej pobliżu znalazła się szczelina minimalistycznej skrzynki na listy. Ze względu na nowoczesny charakter realizacji postawiliśmy na wyposażoną w automatykę bramę przesuwną. Druga furtka, w bocznej części ogrodzenia, prowadzi do przestrzeni z koszami na śmieci, przykrytej szklanym zadaszeniem.