Informacje z branży i życia firmy

Planujesz zmianę ogrodzenia, projektujesz ogród lub szukasz nowych inspiracji?
Trafiłeś we właściwe miejsce!
Regularnie publikujemy wpisy o designie, ogrodzeniach, wydarzeniach branżowych i ciekawych realizacjach.
Poznaj nas lepiej i śledź bloga Xcel na bieżąco.

Wykańczając posesję bardzo istotnym jest odpowiednie zaplanowanie strefy wejścia. Front powinien być maksymalnie funkcjonalny jednocześnie pełniąc funkcje estetyczne, to on oddziela kameralną, domową przestrzeń od zewnętrznej. Dokładnie przemyślany rozkład elementów na posesji zapewnia zoptymalizowanie wykonywania codziennych czynności.

Nowoczesne pergole ogrodowe to konstrukcje służące do zapewnienia domownikom komfortowej przestrzeni na świeżym powietrzu. Spędzanie wolnego czasu na zewnątrz bardzo pozytywnie wpływa na organizm i samopoczucie, jednak pogoda nie zawsze dostosowuje się do naszych planów i często deszcz lub bardzo wysoka temperatura sprawiają, iż rezygnujemy z relaksu w ogrodzie.

Planując ogrodzenie domu warto dokładnie przemyśleć strefę wejścia. Piękny front nie jest wyłącznie ozdobą czy formą zabezpieczenia, wpływa również na postrzeganie posesji jako całości. To z tej okolicy korzystamy nie tylko my, widzą ją także goście, czy nawet osoby przechadzające się chodnikiem. Warto zatem zadbać o odpowiednio dobrany design, który stworzy całość z bryłą domu i preferencjami domowników.

Jedną z głównych funkcji jakie powinno spełniać ogrodzenie jest zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa oraz stworzenie kameralnej przestrzeni, w której można swobodnie funkcjonować nie martwiąc się o naruszenie prywatności przez sąsiadów, czy osoby z zewnątrz.

Ogrodzenie jest wizytówką domu. To element łączący kameralną przestrzeń posesji z tą ogólnodostępną. Ma ono wiele funkcji, z których najważniejszą jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańcom. Dodatkowo istotne są względy wizualne, ogrodzenie może być piękną, wieloletnią ozdobą posesji, dlatego warto zadbać, by było wykonane z najwyższej jakości materiałów i było zaopatrzone w nowoczesne zautomatyzowane rozwiązania, które usprawnią codzienne funkcjonowanie.

Decyzja o ogrodzeniu posesji zazwyczaj pojawia się w momencie, gdy dom jest już wykończony przynajmniej z zewnątrz. Dużo rzadziej zdarza się grodzić działkę przed postawianiem domu, ze względu na duże ryzyko uszkodzenia płotu przez duże i ciężkie maszyny budowlane. Właśnie dlatego z reguły wybiera się ogrodzenia, które będą dopełniać budynek niż odwrotnie. Czy powinno być wysokie i szczelne, czy jedynie delikatnie zaznaczać teren? To wszystko zależy od preferencji mieszkańców oraz bryły budynku.

Ogrodzenie posesji to inwestycja na wiele lat. Istotne jest dobranie odpowiednich materiałów, które będą na tyle trwałe, że konstrukcja z nich stworzona wytrzyma jak najdłuższy czas bez względu na warunki atmosferyczne, działanie promieni słonecznych, czy potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Możliwości jest wiele, jednak dzięki swoim właściwościom w ostatnich latach duże zainteresowanie wokół siebie robią nowoczesne ogrodzenia aluminiowe.

Spieki kwarcowe powstają w wyniku połączenia uprzednio zmielonych składników granitowych, które łączy się z dodatkami takimi jak glinki, kwarc, topniki skaleniowe, iły łupkowe oraz pigmenty ceramiczne wedle potrzeby. Masa zostaje poddawana wysokiemu ciśnieniu a także naciskowi na prasie do tego przeznaczonej, aby później zostać umieszczona w rozgrzanym do ponad 1200 stopni Celsjusza piecu, gdzie dzięki obróbce termicznej zyskuje odporność, trwałość i elastyczność.