Informacje z branży i życia firmy

Planujesz zmianę ogrodzenia, projektujesz ogród lub szukasz nowych inspiracji?
Trafiłeś we właściwe miejsce!
Regularnie publikujemy wpisy o designie, ogrodzeniach, wydarzeniach branżowych i ciekawych realizacjach.
Poznaj nas lepiej i śledź bloga Xcel na bieżąco.

Ogrodzenie posesji to inwestycja na wiele lat. Istotne jest dobranie odpowiednich materiałów, które będą na tyle trwałe, że konstrukcja z nich stworzona wytrzyma jak najdłuższy czas bez względu na warunki atmosferyczne, działanie promieni słonecznych, czy potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Możliwości jest wiele, jednak dzięki swoim właściwościom w ostatnich latach duże zainteresowanie wokół siebie robią nowoczesne ogrodzenia aluminiowe.

Spieki kwarcowe powstają w wyniku połączenia uprzednio zmielonych składników granitowych, które łączy się z dodatkami takimi jak glinki, kwarc, topniki skaleniowe, iły łupkowe oraz pigmenty ceramiczne wedle potrzeby. Masa zostaje poddawana wysokiemu ciśnieniu a także naciskowi na prasie do tego przeznaczonej, aby później zostać umieszczona w rozgrzanym do ponad 1200 stopni Celsjusza piecu, gdzie dzięki obróbce termicznej zyskuje odporność, trwałość i elastyczność.

Bezpieczne, szybkie w montażu i wytrzymałe systemy – wszystkie te cechy spełniają ogrodzenia panelowe, które dzięki temu są bardzo popularną opcją dla właścicieli domów jednorodzinnych, obiektów przemysłowych czy innych posesji. W poniższym artykule postaramy się przedstawić wszystkie najważniejsze informacje na temat tego rodzaju zabezpieczenia terenu.

4 Design Days 2020. Krótka relacja z wydarzenia Targi 4 Design Days nie zawiodły nas po raz kolejny. W tym roku Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach znów wypełnił tłum ludzi połączonych wspólną pasją – miłością do architektury i dobrego designu. W ciągu dni dla profesjonalistów wzięliśmy udział w kilku ciekawych sesjach dotyczących zrównoważonego projektowania i mieliśmy okazję nawiązać wiele inspirujących znajomości. Mamy nadzieję, że zaowocują ciekawymi realizacjami w przyszłości.

Jak pisaliśmy już wcześniej, na końcowy koszt ogrodzenia składa się wiele czynników. W ostatnim artykule omówiliśmy już kwestie związane z nadzorowaniem budowy. Dziś przyjrzymy się bliżej przygotowaniu terenu oraz dostępnym na rynku materiałom.

Wysokiej jakości ogrodzenie z betonu architektonicznego będzie Ci służyć przez długie lata. Zastosowanie odpowiednio wzbogaconej mieszanki sprawia, że słupki i murki nie chłoną wody, są odporna na zmiany temperatury oraz ścieranie. Ogrodzenie łatwo utrzymać w czystości, a na specjalne zamówienie możliwe jest nawet pokrycie powłoką antygraffiti, która ułatwia usuwanie skutków wandalizmu. Naturalny wygląd materiału sprawia, że ogrodzenia z betonu architektonicznego łatwo wpisują się w prawie każde otoczenie, zwłaszcza w przypadku budynków o nowoczesnej i minimalistycznej bryle. Ogrodzenia z betonu powstają na dwa sposoby - słupki oraz murki mogą zostać wylane na miejscu budowy lub powstawać znaczne szybciej, na bazie gotowych płyt.

Przez cztery dni Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zostały opanowane przez pasjonatów architektury i designu. W tym roku organizatorzy 4 Design Days stanęli na wysokości zadania już po raz czwarty. W wydarzeniu wzięło udział blisko 300 wystawców i 500 ekspertów oraz ponad 25 tysięcy odwiedzających, więc liczby są naprawdę imponujące. Podczas wydarzenia udało nam się zawrzeć wiele ciekawych znajomości i wziąć udział w kilku ciekawych sesjach dyskusyjnych. Wróciliśmy z głowami pełnymi pomysłów, które na pewną znajdą odzwierciedlenie w naszych realizacjach i produktach.

Wydawać by się mogło, że ogrodzenie to na tyle prosta konstrukcja, że nie wymaga większego planowania. Wystarczy zastanowić się, gdzie umieścić bramę i furtkę oraz wybrać materiał na kilka murków, słupki oraz przęsła. Wiele inspiracji i informacji na ten temat można znaleźć w internecie. Czy może być w tym coś trudnego?