Liczy się planowanie, czyli dlaczego warto zamówić projekt ogrodzenia

Liczy się planowanie, czyli dlaczego warto zamówić projekt ogrodzenia

Wydawać by się mogło, że ogrodzenie to na tyle prosta konstrukcja, że nie wymaga większego planowania. Wystarczy zastanowić się, gdzie umieścić bramę i furtkę oraz wybrać materiał na kilka murków, słupki oraz przęsła. Wiele inspiracji i informacji na ten temat można znaleźć w internecie. Czy może być w tym coś trudnego? Okazuje się, że sprawa wcale nie jest aż tak prosta. Lata doświadczenia nauczyły nas, że stworzenie szczegółowego projektu ogrodzenia daje wiele korzyści oraz pozwala zawczasu uniknąć przykrych niespodzianek i dodatkowych kosztów. Projekt umożliwia dokładną wycenę każdej realizacji, rozplanowanie poszczególnych elementów ogrodzenia oraz ocenę efektu wizualnego jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych prac. Jeśli nadal masz wątpliwości, poniżej opisujemy główne zalety zamówienia projektu ogrodzenia.

liczy-sie-planowanie-czyli-dlaczego-warto-zamowic-projekt-ogrodzenia zdjęcie ogrodzenia

Zaufaj profesjonalnym projektantom ogrodzeń

Nowoczesne ogrodzenie aluminiowe, stalowe czy może beton architektoniczny? Jakie rozwiązania wybrać, aby podkreślić walory estetyczne swojego domu i ogrodu? Przęsła aluminiowe lakierowane na kolor z palety RAL czy może z powłoką drewnopodobną? Jeśli szukasz rozwiązań, które będą zarówno praktyczne jak i efektowne, powierz projektowanie ogrodzenia doświadczonym specjalistom. Dobrzy projektanci wiedzą, jakie ogrodzenie wybrać, aby optycznie powiększyć mały ogród lub osłonić się przed wzrokiem sąsiadów bez budowania ciężkiej ściany. Specjaliści śledzą aktualne trendy, znają najnowsze technologie oraz korzystają z profesjonalnego oprogramowania, aby stworzyć wizualizację i w obrazowy sposób przedstawić Ci efekty wspólnej pracy. Lata doświadczenia i ogromna wiedza sprawiają, że potrafią zaproponować rozwiązania idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Warto się do nich zwrócić szczególnie, gdy działka znajduje się na trudnym, na przykład pochyłym, terenie. Projektant doradzi Ci w wielu kwestiach technicznych i pomoże wybrać ogrodzenie, z którego będziesz się cieszyć przez długie lata. Jeśli dysponujesz określonym budżetem, od razu poinformuj go o tym. Być może będzie w stanie zaproponować Ci nieco tańsze wersje niektórych rozwiązań, które będą jednak wystarczające, aby spełnić Twoje oczekiwania.

Nowoczesne ogrodzenie, czyli efektowny wygląd i funkcjonalność

Projektant pomoże Ci wybrać przęsła ogrodzeniowe, słupki oraz murki tak, aby pasowały do budynku i dobrze się ze sobą komponowały. Poza aspektami wizualnymi, zajmie się również doborem wszystkich elementów dodatkowych, by całość była praktyczna i funkcjonalna. Szczególnie ważne jest odpowiednie umiejscowienie i wybór typu bramy. Przecież każdy z nas chce, aby wjazd i wyjazd z posesji był zawsze czystą przyjemnością. Wszyscy wiemy, że istnieją bramy dwuskrzydłowe i przesuwne, ale okazuje się, że każdy z tych typów ma jeszcze różne warianty. W każdym ogrodzeniu ważne są również elementy mechaniczne, na przykład automatyka do bram, którą należy odpowiednio dobrać do ciężaru skrzydła oraz rodzaju podłoża. Projekt ogrodzenia może obejmować również wszelkiego rodzaju zadaszenia, np. wydzieloną przestrzeń z koszami na śmieci, schowek na drewno i narzędzia czy nawet ogrodową strefę relaksu. Spójność wizualna jest bardzo ważna, warto więc pomyśleć o tego typu rozwiązaniach właśnie w trakcie planowania ogrodzenia. Projektant jest również po to, aby odradzić rozwiązania, które z jakiejś przyczyny nie sprawdzą się w danym miejscu. Brama przesuwna wygląda bardzo efektownie, ale może nie nadawać się na zbyt pochyłą działkę. Lepiej zrezygnować z niej w trakcie projektowania ogrodzenia, niż przekonać się o tym dopiero podczas próby montażu.

liczy-sie-planowanie-czyli-dlaczego-warto-zamowic-projekt-ogrodzenia zdjęcie ogrodzenia

Projektant ogrodzeń zna nietypowe rozwiązania

W dzisiejszych czasach świat zmienia się na tyle szybko, że nie można być specjalistą w każdej dziedzinie. Na rynku codziennie pojawiają się setki nowych produktów i tylko osoby, które aktywnie śledzą sytuację w branży mogą być z nimi na bieżąco. Zastanawiasz się nad konkretnym ogrodzenia, ale Twoja działka ogranicza możliwości? Może się okazać, że na rynku dostępne są rozwiązania, które rozwiążą Twoje problemy, a Ty nie miałeś najmniejszego pojęcia o ich istnieniu. Dobry projektant śledzi branżową prasę, odwiedza targi i codziennie rozmawia z podwykonawcami oraz innymi specjalistami. Po wielu latach projektowania ogrodzeń posiada doświadczenie niezbędne do rozwiązywania najdziwniejszych problemów. Czy wiesz, że w przypadku bramy dwuskrzydłowej można zastosować niewidoczną automatykę podziemną? Albo że bramka może posiadać zawiasy typu pivot, których cechą charakterystyczną jest przesunięta oś obrotu? Projektant ogrodzeń interesuje się takimi rozwiązaniami na co dzień, więc jeśli uzna, że mogą być dla Ciebie przydatne, chętnie opowie Ci o ich zastosowaniach.

liczy-sie-planowanie-czyli-dlaczego-warto-zamowic-projekt-ogrodzenia zdjęcie ogrodzenia

Trudne problemy natury technicznej

Dobry projektant jest na bieżąco nie tylko z obecnymi trendami, ale zna się również na doborze odpowiednich materiałów i rozwiązań technicznych. Przed rozpoczęciem budowy należy zadać sobie wiele trudnych pytań, a odpowiedzi na wszystkie z nich powinny znaleźć się w gotowym projekcie. Podmurówka czy może fundament? Jeśli fundament to na ją głębokość? Wystarczy częściowy czy może lepiej na całej długości ogrodzenia? Z jakiego betonu należy go wykonać? Czy na pochyłej działce konieczny będzie mur oporowy? Korzystanie z usług projektanta zwalnia nas z odpowiedzialności za wiele trudnych decyzji oraz minimalizuje ryzyko błędów, które mogą się wiązać ze sporymi kosztami w przyszłości. Mówi się, że oszczędny płaci dwa razy. Przecież nieprawidłowo wykonane ogrodzenie może pękać lub przekrzywiać się, a nikt nie podejmie się naprawy za darmo.

Oceń wygląd ogrodzenia i wprowadzaj zmiany

Wielu osobom trudno wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać gotowe ogrodzenie, więc mają problemy z doborem materiałów czy kolorystyki. Niewątpliwą zaletą projektu jest fakt, że końcowy efekt wizualny można zobaczyć i ocenić jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych prac. Projektant korzysta z profesjonalnego oprogramowania, aby stworzyć dla Ciebie wizualizacje 2D i 3D. Czasem może okazać się, że wybrane kolory lub materiały wcale do siebie nie pasują lub źle prezentują się w zestawieniu z elewacją budynku. Wizualizacja pozwoli Ci również zobaczyć jak będą wyglądać wybrane elementy dodatkowe, takie jak skrzynka na listy, numer domu czy zadaszenie wejścia. Projektant może również zaproponować Ci odpowiednio dopasowane oświetlenie ogrodzenia, które dodatkowo uatrakcyjni jego wygląd po zapadnięciu zmroku. Jeśli okaże się, że efekt nie do końca przypadł Ci do gustu, w trakcie konsultacji z projektantem możesz nanosić poprawki, a nawet zobaczyć i porównać kilka wariantów kolorystycznych tego samego ogrodzenia. Przecież najważniejsza jest pewność, że inwestujesz ciężko zarobione pieniądze dokładnie w takie rozwiązania, jakich szukasz.

liczy-sie-planowanie-czyli-dlaczego-warto-zamowic-projekt-ogrodzenia zdjęcie ogrodzenia

Co zawiera projekt ogrodzenia

Cały czas piszemy o zaletach stworzenia projektu ogrodzenia, ale co tak właściwie powinno się w nim znaleźć? Dobry projekt powinien zawierać wszelkie istotne specyfikacje techniczne, które są niezbędne do prawidłowego montażu ogrodzenia oraz elementów dodatkowych przez dowolną ekipę budowlaną. Przede wszystkim znajdą się na nim wymiary przęseł i murków oraz umiejscowienie bram i furtek. Kolejną istotną informacją jest lokalizacja i głębokość fundamentów oraz dylatacje, których właściwy dobór jest kluczowy dla trwałości całej konstrukcji. W projekcie ogrodzenia powinny zostać również uwzględnione wszelkie elementy dodatkowe, takie jak skrzynka na listy, zadaszenia czy oświetlenie. Ważne jest również umiejscowienie okablowania niezbędnego w przypadku urządzeń elektrycznych, np. lamp, domofonu czy automatyki do bram.

liczy-sie-planowanie-czyli-dlaczego-warto-zamowic-projekt-ogrodzenia zdjęcie ogrodzenia

Zaprojektujemy Twoje ogrodzenie

Jak widać, stworzenie projektu ogrodzenia to wcale nie taka łatwa sprawa. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy! Produkcją, montażem i projektowaniem zajmujemy się od wielu lat. Nasze ogrodzenia powstają na zamówienie i sprawdzają się na każdym terenie. Opowiedz nam o swoich potrzebach, a nasi specjaliści stworzą dla Ciebie projekt wymarzonego ogrodzenia Xcel.

liczy-sie-planowanie-czyli-dlaczego-warto-zamowic-projekt-ogrodzenia zdjęcie ogrodzenia