preloader animation

Do gotowego projektu nowoczesnego domu pochodzącego z pracowni Projekty z Wizją przygotowaliśmy własny projekt w postaci minimalistycznego ogrodzenia korespondującego z elewacją budynku. Zastosowaliśmy prostą i gładką bramę wjazdową oraz furtkę dopasowane kolorystycznie do drzwi wejściowych, a także ram okiennych, ale stanowiące kontrast dla surowego muru wykonanego z betonu architektonicznego. Po przeanalizowaniu projektu domu wspólnie z klientem zdecydowaliśmy się na ogrodzeniową rodzinę Artete Pure, którą uzupełnia funkcjonalny panel multimedialny – Modern Post Box.

Elegancka szarość

Projektanci domu skoncentrowali się na bieli i szarościach. Skandynawska kolorystyka ma spajać całą bryłę z najbliższym otoczeniem. Surowość betonu zastosowanego w ogrodzeniu doskonale wpisuje się więc w naturalny charakter domu. Szare, proste bramy wjazdowa oraz garażowa, jak również furtka i gładka elewacja mają stanowić delikatne uzupełnienie całości. Funkcjonalne dodatki ze szczotkowanej stali nierdzewnej, takie jak panel multimedialny z zabudowaną skrzynką na listy oraz videodomofonem, a także pochwyt nierdzewny w furtce wejściowej również stanowią elementy łączące dom z ogrodzeniem.

Projekt

Minimalistyczny design

 

Utrzymana w minimalistycznym tonie elewacja budynku świetnie współgra z surowym charakterem muru, a także z zastosowanymi rozwiązaniami. Nowoczesna brama garażowa fasadowa Artete Pure płynnie przechodzi w stałą część elewacji, łącząc się z drzwiami wejściowymi. Brama wjazdowa, furtka i elewacja również z serii Artete Pure doskonale podkreślają charakter domu, tworząc wyważoną harmonię z najbliższym otoczeniem.

Wizualizacja

Jeden panel, wiele funkcji

 

Ogrodzenie nie pozostawia mieszkańców domu bez kontaktu ze światem zewnętrznym. W betonowy mur wkomponowany został innowacyjny panel multimedialny. Wykonany ze szczotkowanej stali nierdzewnej stanowi udany mariaż z surowym charakterem betonu. Panel „Modern Post Box” wyposażony jest videodomofon, klawiaturę kodową zapewniającą wygodny dostęp do posesji oraz moduł przelotowej skrzynki na listy, dzięki której można odbierać pocztę nie wychodząc poza działkę.

Elementy ogrodzenia
Nowoczesna brama przesuwna z automatyką
Minimalistyczna furtka wejściowa
Gładka brama garażowa
Panele elewacyjne z blachy aluminiowej
Skrzynka z zabudowanym videodomofonem
  • Nowoczesna brama przesuwna z automatyką
  • Minimalistyczna furtka wejściowa
  • Gładka brama garażowa
  • Panele elewacyjne z blachy aluminiowej
  • Skrzynka z zabudowanym videodomofonem