preloader animation

Po raz kolejny udowadniamy, że ogrodzenie może tworzyć spójną całość z nowoczesnym budynkiem. W tej realizacji zastosowaliśmy pionowe profile aluminiowe w dwóch wersjach: drewnopodobnej i antracytowej. W ten sposób nawiązaliśmy wizualnie do elewacji domu – zarówno kolorystycznie, jak i pod względem zastosowanych materiałów.

Projekt

Nowoczesna brama i furtka

Brama wjazdowa i furtka powstały na bazie systemu Pure Lines. Ich ramy wypełnia gładka blacha aluminiowa w kolorze antracytowym, którą od strony ulicy wykończono pionowymi profilami aluminiowymi w dwóch wersjach – antracytowej i drewnopodobnej. W ten sposób projektant nawiązał do materiałów zastosowanych na elewacji domu. Furtkę wyposażono w antracytowy pochwyt, a na przylegającym do niej pionowym panelu znajduje się klawiatura numeryczna. Dzięki niej na posesję można wejść bez korzystania z kluczy. Nad wejściem znajduje się minimalistyczny daszek w kształcie odwróconej litery L, który osłania gości przed deszczem. Nowoczesna brama przesuwna ma solidną automatykę, a przy wjeździe zainstalowano oświetlenie sygnalizacyjne.

Wizualizacja

Minimalistyczne ogrodzenie
o ponadczasowej formie

Minimalistyczny charakter ogrodzenia podkreśla zarówno prosta forma, jak i zastosowane materiały. Okalający bramę i furtkę fragment ogrodzenia wykończono wielkoformatowymi płytami ze spieków kwarcowych. Na pozostałych odcinkach zastosowano antracytowe słupki aluminiowe Arete Vertico. Od frontu są zamontowane na podmurówce, ale na bocznych odcinkach wychodzą bezpośrednio z podłoża. W bocznej części ogrodzenia wydzielono estetyczne pomieszczenie gospodarcze z myślą o koszach na śmieci. Można się do niego dostać przez dwie niezależne, wykończone.

Elementy ogrodzenia
Pionowe profile aluminiowe Arete Vertico
Furtka Pure Line
Brama przesuwna Pure Lines
  • Pionowe profile aluminiowe Arete Vertico
  • Furtka Pure Line
  • Brama przesuwna Pure Lines