preloader animation

Dom w Krostoszowicach to jedna z ciekawszych polskich realizacji ostatnich lat. Za projekt odpowiedzialny jest Robert Skitek ze studia RS+. Architekt zdecydował się odciąć od mało interesującej zabudowy od strony ulicy, a otworzyć na piękno okolicznego krajobrazu. Bryła budynku została pokryta łupkiem i otacza ją betonowy murek, tworzący rozległą platformę. Nasz zespół wspomagał architekta w trakcie projektowania ogrodzenia i doradzał w kwestiach związanych z doborem najlepszych materiałów. 

Jak było?

Współpraca z architektem

Proces projektowania odbywał się we współpracy ze studiem RS+. Klientowi zależało na stworzeniu bariery, oddzielającej posesję od mało estetycznych budynków od strony ulicy. Pracę utrudniała znaczna nierówność terenu. W projekcie wykorzystano betonowe murki oraz aluminiowe przęsła Arete Horizon. Elementy betonowe zostały dostarczone przez inwestora, ale ich wybór był konsultowany z naszymi specjalistami, by zapewnić kompatybilność z bramą i furtką Xcel.

Projekt

Surowe piękno

Bryłę budynku pokryto surowymi materiałami, które narzuciły stylistykę ogrodzenia. Nasi specjaliści pomogli w wyborze murków z charakterystycznymi otworami, które zostały wylane z betonu architektonicznego. W bramie i furtce wykorzystano aluminiowe przęsła Arete Horizon w kolorze RAL 7016, współgrające z kolorystyką łupków pokrywających budynek. Przy wejściu na posesję znalazł się dopasowany kolorystycznie moduł Modern Post Box ze skrzynką na listy, videodomofonem oraz klawiaturą numeryczną. Wydzielono również zamykaną przestrzeń, która w estetyczny sposób zasłania kosze na śmieci.

Elementy ogrodzenia
Mur
Modern Post Box
Furtka
Brama dwuskrzydłowa
  • Mur
  • Modern Post Box
  • Furtka
  • Brama dwuskrzydłowa
Ogrodzenia XCEL

Spójne dodatki funkcjonalne

Zastosowane materiały i ich kolorystyka sprawiają, że ogrodzenie tworzy harmonijną całość z nowoczesną bryłą budynku. Furtka została wyposażona w pochwyt ze stali nierdzewnej, a w jej pobliżu znalazł się wykonany na potrzeby inwestycji moduł Modern Post Box. Klawiatura numeryczna umożliwia wejście na posesję, bez konieczności wyciągania kluczy. Nasza firma dostarczyła również trwałą automatykę do bramy wjazdowej.

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się jak możemy odmienić otoczenie także Twojego domu!

Szanowni Państwo,

w dniu 25 maja 2018 r. zmieniły się przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Od tego dnia zastosowanie mają przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), potocznie zwanego RODO. W związku z powyższym, uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo Państwa danych osobowych, wdrożyła odpowiednie polityki ochrony danych osobowych (zgodnie z art. 24 ust. 1 i 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). Realizując obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO, przekazujemy niezbędne informacje dotyczące przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. By dowiedzieć się, jak przetwarzamy dane osobowe, kliknij tutaj.

Wyślij

Twoja wiadomość właśnie wędruje do skrzynki odbiorczej jednego z pracowników Xcel.
Nasz specjalista wkrótce ją przeczyta i skontaktuje się z Tobą, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Dziękujemy
zespół Xcel