preloader animation

Nowoczesny, minimalistyczny budynek potrzebuje odpowiedniej oprawy, która subtelnie podkreśli jego walory estetyczne. W tym przypadku charakterystyczna elewacja budynku wymusiła zastosowanie podobnych materiałów przy projektowaniu ogrodzenia. Połączenie płyt z betonu architektonicznego i drewnianych profili tworzy surowy i szlachetny efekt.

Jak było?

Współpraca z architektem

Posesja znajduje się w centrum miasta, więc wysokość ogrodzenia nie mogła przekraczać 1,8 m. Zastosowane materiały nawiązują do elewacji budynku oraz elementów małej architektury w ogrodzie, takich jak betonowe donice. Właścicielom budynku zależało również na trwałości ogrodzenia oraz ograniczeniu zbędnych dodatków. Na potrzeby realizacji, we współpracy z architektem, stworzyliśmy projekt 2D .

Projekt
W trakcie realizacji - budowa ogrodzenia

Mniej znaczy więcej

W realizacji wykorzystano prefabrykowaną konstrukcję aluminiową Rockina Cubero, pokrytą płytami z betonu architektonicznego. Poziome profile wypełniające ramę furtki i bramy Arete Horizon swoim wyglądem nawiązują do elewacji domu. Aby ograniczyć elementy dodatkowe, zastosowaliśmy minimalistyczną skrzynkę na listy w formie szczeliny w płycie oraz podziemną automatykę bramy wjazdowej. Ze względów praktycznych, w ogrodzeniu zaplanowano dodatkową furtkę, która prowadzi do wydzielonej przestrzeni z koszami na śmieci.

Elementy ogrodzenia
Wideodomofon
Furtka
Modern Post Box
Oświetlenie
Słup
Brama dwuskrzydłowa
  • Wideodomofon
  • Furtka
  • Modern Post Box
  • Oświetlenie
  • Słup
  • Brama dwuskrzydłowa
Ogrodzenia XCEL

Surowe piękno

Zastosowane materiały tworzą spójną całość z elewacją budynku oraz aranżacją ogrodu. Minimalistyczne elementy dodatkowe nie rzucają się w oczy i zwiększają funkcjonalność ogrodzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest podziemna automatyka bramy wjazdowej, która świetnie się sprawdza w przypadku nowoczesnych ogrodzeń.