preloader animation

Nowoczesny, minimalistyczny budynek potrzebuje odpowiedniej oprawy, która subtelnie podkreśli jego walory estetyczne. W tym przypadku charakterystyczna elewacja budynku wymusiła zastosowanie podobnych materiałów przy projektowaniu ogrodzenia. Połączenie płyt z betonu architektonicznego i drewnianych profili tworzy surowy i szlachetny efekt.

Jak było?

Współpraca z architektem

Posesja znajduje się w centrum miasta, więc wysokość ogrodzenia nie mogła przekraczać 1,8 m. Zastosowane materiały nawiązują do elewacji budynku oraz elementów małej architektury w ogrodzie, takich jak betonowe donice. Właścicielom budynku zależało również na trwałości ogrodzenia oraz ograniczeniu zbędnych dodatków. Na potrzeby realizacji, we współpracy z architektem, stworzyliśmy projekt 2D .

Projekt
W trakcie realizacji - budowa ogrodzenia

Mniej znaczy więcej

W realizacji wykorzystano prefabrykowaną konstrukcję aluminiową Rockina Cubero, pokrytą płytami z betonu architektonicznego. Poziome profile wypełniające ramę furtki i bramy Arete Horizon swoim wyglądem nawiązują do elewacji domu. Aby ograniczyć elementy dodatkowe, zastosowaliśmy minimalistyczną skrzynkę na listy w formie szczeliny w płycie oraz podziemną automatykę bramy wjazdowej. Ze względów praktycznych, w ogrodzeniu zaplanowano dodatkową furtkę, która prowadzi do wydzielonej przestrzeni z koszami na śmieci.

Elementy ogrodzenia
Wideodomofon
Furtka
Modern Post Box
Oświetlenie
Słup
Brama dwuskrzydłowa
  • Wideodomofon
  • Furtka
  • Modern Post Box
  • Oświetlenie
  • Słup
  • Brama dwuskrzydłowa
Ogrodzenia XCEL

Surowe piękno

Zastosowane materiały tworzą spójną całość z elewacją budynku oraz aranżacją ogrodu. Minimalistyczne elementy dodatkowe nie rzucają się w oczy i zwiększają funkcjonalność ogrodzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest podziemna automatyka bramy wjazdowej, która świetnie się sprawdza w przypadku nowoczesnych ogrodzeń.

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się jak możemy odmienić otoczenie także Twojego domu!

Szanowni Państwo,

w dniu 25 maja 2018 r. zmieniły się przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Od tego dnia zastosowanie mają przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), potocznie zwanego RODO. W związku z powyższym, uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo Państwa danych osobowych, wdrożyła odpowiednie polityki ochrony danych osobowych (zgodnie z art. 24 ust. 1 i 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). Realizując obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO, przekazujemy niezbędne informacje dotyczące przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. By dowiedzieć się, jak przetwarzamy dane osobowe, kliknij tutaj.

Wyślij

Twoja wiadomość właśnie wędruje do skrzynki odbiorczej jednego z pracowników Xcel.
Nasz specjalista wkrótce ją przeczyta i skontaktuje się z Tobą, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Dziękujemy
zespół Xcel